Blog

Czarna Perła – Przewodniczka Przemijania

( words)
-

Wzdychasz do swojej pierwszej miłości? Cały czas jesteś myślami przy byłej żonie? Nie możesz się pogodzić ze śmiercią przyjaciela? Poronieniem? Ze zmianami, jakie pozostawiła przebyta choroba? Ze zwolnieniem z pracy? Wracają do twej głowy, poruszają twoje serce sprawy z przeszłości, które są już do pożegnania, ale nie wiesz jak pozwolić im przeminąć? Prawdopodobnie Czarna Perła jest motanką, która może Ci pomóc.

Czarna Perła – Przewodniczka Przemijania

Czarna Perła?

Czarna Perła, Przewodniczka Przemijania – to jedna z Totemicznych Lalek Mocy. Możemy po nią sięgnąć, kiedy pojawia się w nas gotowość, by przeminąć stare, już nieaktualne w naszym życiu wzorce. W momencie, gdy bierzemy ją w ręce, stajemy oko w oko z powszechnym prawem przemijania, które, jako uniwersalne, dotyczy na równi wszystkiego i wszystkich. 

Wzdychasz do swojej pierwszej miłości? Cały czas jesteś myślami przy byłej żonie? Nie możesz się pogodzić ze śmiercią przyjaciela? Poronieniem? Ze zmianami, jakie pozostawiła przebyta choroba? Ze zwolnieniem z pracy? Wracają do twej głowy, poruszają twoje serce sprawy z przeszłości, które są już do pożegnania, ale nie wiesz jak pozwolić im przeminąć? Prawdopodobnie Czarna Perła jest motanką, która może Ci pomóc. 

Co pokazuje nam Czarna Perła?

Czarna Perła zwraca nam uwagę na to, że czasami podtrzymujemy przy życiu przeszłość za długo, za mocno, kosztuje nas to wiele energii. Rozpamiętując wielokrotnie minione sprawy tracimy sprzed oczu dzień dzisiejszy, żyjąc jakby nas nie było obecnie.

Czarna Perła - Przewodniczka Transformacji

Powodów sklejenia się z cieniem dawnych relacji czy wydarzeń jest sporo. Czasami ten cień służy nam jako zasłona przed ciszą i poczuciem pustki, która otwiera się nieuchronnie tuż po rozstaniu czy utracie. Niekiedy trzymamy się cieni z powodu błędnego przekonania, że przemijanie przeszłości równa się wykreśleniu jej calkowiecie z naszego życiorysu. Nic bardziej mylnego! Czarna Perła przynosi nam naukę zbawinnym procesie integracji przeszłości. O tym, że precyzyjne nazwanie wyniesionych doświadczeń z przeszłości, które są dla nas wciąż karmiące, oraz pożegnanie wszystkiego, co już nie jest nam potrzebne umacnia nas i wspiera. Przeszłość ożywa w pojedynczych perłach, stając się już nie balastem, lecz naszą siłą.

Jakie są korzyści z praktyki przemijania?

Czy ciągnęłaś kiedyś przeładowane sanki? Pamiętasz to uczucie, gdy zostały uwolnione od ciężaru? Pewnie wystrzeliłaś do przodu jak rakieta? A sprawunki ze sklepu? Masz zwyczaj noszenia ich w torbach zakupowych? Co czujesz, gdy już je odłożysz na blat kuchenny?

Stare i już niepotrzebne historie są właśnie jak taki nadbagaż w podróży czy torby z zakupami –  wymagają dodatkowej siły. Gdy znajdujemy sposób na to, jak pozyć się  natrętnych myśli o przeszłości, czujemy lekkość i przestrzeń. Uwolnienie się od tego kłopotliwego obciążenia tworzy miejsce na to, co nowe, a pozbycie się „starych ogonów” przeszłości powoduje podobny efekt jak przy pozbyciu się obciążenia – odzyskujemy energię do działania

Jak wygląda Czarna Perła? 

Podwójna natura tej czarno-białej motanki opowiada o równowadze w przemijaniu starego i tworzeniu nowego. Czarna jak noc strona jest odpowiedzialna za przeminięcie tego, co jesteśmy w stanie już puścić. Jej ciemne oblicze jest łagodne i wyrozumiałe – ona wie, jak trudno czasem pożegnać się z tym, co nam bardzo długo towarzyszyło.

Do jej czarnej sukni przyczepionych jest sześć pereł, które symbolizują to, co z przemijanej historii chcemy zabrać na dalszą drogę, by nas wspierało. Sześć cenny odkryć, zachwytów, umiejętności a może znajomości? Dobrze jest je precyzyjnie nazwać – zapisać na kartce lub/i wypowiedzieć na głos.

Gdy już nazwiemy te sześć klejnotów z przeszłości, przekładamy Czarną Perłę na białą stronę. Jej jasne oblicze przywodzi na myśl bardzo wczesny letni poranek, gdy unosząca się mgła nie jest jeszcze zmącona dźwiękiem ani ruchem dnia. To biała, niezapisana kartka z całym swoim potencjałem przyjęcia nowego rozdziału życia, które zaczynasz.

Z tej białej strony Czarna Perła ma siedem pereł na szyi. Możesz przesunąć po nich palcem powtarzając sobie na głos to, co zabrałaś ze sobą przemijając przeszłość. Ostatnia, siódma perła, jest za odwagę stanięcia w prawdzie przemijania. 

Jesteś gotowa na nowe. 

Czy Czarna Perła jest jednorazowa?

Niektóre sprawy są grubszego kalibru, więc potrzebują więcej czasu i wielokrotnego przekładania Czarnej Perły na białą stronę. Takie historie są jak cebule, które warstwę po warstwie obiera się powoli, by dostać się do sedna.

Dlatego Czarna Perła może być używana wielokrotnie do przeminięcia tej samej historii. Nie śpiesz się. Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz, i przemiń za każdym razem właśnie to, na co masz gotowość. Czarna Perła pomaga przeminąć radykalnie tylko te powracające dotąd do Ciebie nieustannie myśli, uczucia, wrażenia, które Ty sama zdecydujesz się oddać. Ona niczego nie zabiera. Tylko przyjmuje i układa do przeminięcia.

Czarna Perła nie jest jednorazowa czy przypisana do jednego wydarzenia. Może być używana wielokrotnie i równolegle do różnych spraw. Może np. wspierać w obserwacji cyklów rocznych, księżycowych czy osobistych w tym cyklu menstruacyjnego. Więcej możesz poczytać o tym tutaj: ( link do tekstu na bloga-> do napisania.  

Najlepszy czas na pracę z Czarną Perłą?

Kiedy wali nam się na głowę stary, dotąd znany nam świat, będzie pomocna do wyjścia spod jego ruin z poczuciem siły w oddechu, brzuchu i nogach. Można również po nią sięgnąć wtedy, kiedy dopiero przygotowujemy się na dużą, rewolucyjną zmianę w życiu. Czarna Perła będzie też świetną przewodniczką dla tych, którzy chcą nauczyć się praktykować przemijanie. Dla mnie osobiście jest również świetną nauczycielką wdzięczności. Przywołanie tego, co się chce już pożegnać, przy jednoczesnym poszukiwaniu w sobie poczucia wdzięczności, jest kluczowe, by móc wyłuskać sześć pereł doświadczenia z przemijanej historii.

Do tej pory Czarne PerłyPrzewodniczki Przemijania były zamawiane z powodu poronień, i niedokończonej żałoby po kimś, kto umarł dawno temu. Kilka z nich zamotałam, by pomóc poradzić sobie z odchodzeniem bliskiego,w trakcie choroby lub w czasie rozstania czy rozwodu.

Czarna Perła pomocna jest zawsze tam, gdzie jest coś do pożegnania  – niezależnie czy z żalem, smutkiem, złością czy z ulgą.  

Jeśli chcesz przywołać do swojego życia Czarną Perłę – napisz do mnie, powołam ją dla Ciebie.

Koszt Czarnej Perły, Przewodniczki Przemijania to 389zł plus koszty przesyłki, 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapis do newslettera

Proszę czekać

Dziękuję za zapisanie się :)