O mnie

Nazywam się Kasia Dorota. Dorota to moje nazwisko.

Kasia Dorota, Urban Magia

Zajmuję się sztuką i edukacją, służąc jako przewodniczka po świecie rytuałów i znaczeń. Jestem specjalistką od spełniania marzeń.

Wierzę, że dzięki poznaniu istoty obrzędów i dawnych symboli zakodowanych w kulturze możemy rozwijać naszą osobistą duchowość i lepiej odnajdywać się we współczesnym świecie.  

Mnie osobiście daje to swobodę i wolność w doborze kultywowanych tradycji czy konkretnych rytuałów a jednocześnie poczucie przynależności do czegoś bardziej pojemnego niż własna rodzina czy krąg znajomych. Połączenie wiedzy i własnego doświadczenia daje mi zakorzenienie w uniwersalnych wartościach a nie w zmieniającej się modzie. Świadomie uczestnicząc w tworzeniu kultury czuję się silniejsza i bardziej sprawcza  

Pracownia Urban Magii

Wspieram innych w czerpaniu sprawczej mocy z uniwersalnych symboli.

Powołuję Lalki Mocy i wykonuję tradycyjne Pająki, które pomagają tworzyć własną relację z tradycją.

Organizuję warsztaty śpiewu, zwracając w ten sposób pieśni i głosowi ich miejsce w ważnych wydarzeniach z życia.

Prowadzę projekty badawczo – artystyczne w których staram się przełożyć dawne zwyczaje, mądrość naszych przodków i ich sprawdzone sposoby na oswajanie świata na język zrozumiały współcześnie.

Kasia Dorota, Urban Magia

Pracując w Muzeum Etnograficznym* z dziećmi i dorosłymi, biorąc udział w projektach artystyczno-badawczych w Polsce i za granicą* czy pracując z młodymi aktywistami*, poczułam, że to wszystko się ze sobą łączy w niezwykłą całość ale nie mieści się w istniejących strukturach w których pracuję.

Doszłam do momentu, w którym potrzebowałam stworzyć nową przestrzeń, w której będę mogła łączyć swoją wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin. Taką, która będzie wolna od dogmatów i otwartą na pytania. Tak powstała Urban Magia, w której łączę pozornie nie połączone.

W ramach Urban Magii eksploruje tradycje różnych kultur agrarnych* i łączę z pracą ze snami*, wiedzą psychologiczną*. Dokładam do tego swoją intuicję i sięgam do myśli antropologicznej i lektury feministycznej*. Szukam wskazówek w baśniach, mitach i zasłyszanych historiach*. Ale ważniejsze dla mnie od wiedzy jest to, że mogę te teorie sprawdzić w praktyce. Zadaje więcej pytań i nie oferuje gotowych odpowidzi. Chcę was zaprosić – do doświadczenie magii zwyczajów i rytuałów.

Pracownia Urban Magii

Chcesz więcej poczytać ? Zapraszam tutaj.

A może posłuchać? Tutaj znajdziesz rozmowy , podcasty i wywiady.

A może o coś zapytać? Pisz śmiało!

Interesują Cię konsultacje wieczoru panieńskiego? Tutaj wkrótce pojawi się ściągawka z propozycjami.

Potrzebujesz Lalki Mocy? Przeczytaj ściągawkę i jak się zdecydujesz to wyślij mi wiadomość,

A najlepiej zostańmy w kontakcie!

A najlepiej zostańmy w kontakcie-> zapisz się do newslettera, który wkrótce rusza z kopyta

………………………………………………………………………………………

*Od 2012 roku pracuję w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, jako edukatorka. Do 2019 roku prowadziłam zajęcia edukacyjne z dziećmi oraz dorosłymi. Jestem koordynatorką autorskiego programu warsztatów śpiewu dla dorosłych – Rozśpiew.

*Byłam wiece prezeską stowarzyszenia To.pole (2011-2018). Współtworzyłam społeczno – artystyczny projekt na pograniczu Polsko- Ukraińskim KORDONrek

*Pracowałam jak trenerka, mentorka oraz koordynatorka w polsko-ukraińsko- białoruskim projekcie dla młodych aktywistów

*Ukończyłam Integralne Studium Rozwoju Osobistego w szkole Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.

* Od 2010 biorę udział w Kręgach Kobiet, a od kilku lat regularnie jeżdżę na warsztaty z Natalią Miłuńską. Od 2020 roku zasiadam w Kręgu Kobiet prowadzonym przez Aniję Miłuńską. Niedługo ukażę się film opowiadający o tej rocznej podróży kręgowej.

*Od 2015 współpracowałam z Jalla! Odzyskaj ciało, gdzie asystowałam przy warsztatach pracy z ciałem. Realizowałam również w ramach współpracy autorskie zajęcia pracy z głosem.

W 2020 zostałam stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z projektem Przymiarki Weselne.

W 2021 dostałam stypendium twórcze Miasta Krakowa na projekt Próba Generalna czyli tworzenie weselnej grupy obrzędowej. Więcej o projekcie w krótce tutaj.

Chcesz więcej wiedzieć? Pytaj śmiało.

Pierwszą fotografie umieszczoną w tekście wykonała Agata Maziarz: www.agatamaziarz.com

Drugą i czwartą wykonał Kolektyw Kipi:www.kipikolektyw.pl

 

Zapis do newslettera

Proszę czekać

Dziękuję za zapisanie się :)